Маски з клапанами назвали недостатнім захистом від поширення коронавірусу

Центр контролю та профілактики захворювань США (CDC) назвав носіння масок із повітряними клапанами чи вентиляційними отворами недостатньою мірою захисту проти поширення вірусу SARS-CoV-2. Відповідне оновлення опубліковане на сайті установи.

Носіння маски є важливим стримуючим фактором для поширення коронавірусної хвороби, що може захистити людей навколо від інфікування. Але це стосується не всіх видів масок. До таких відносяться і поширені маски із клапанами та отворами.

Що з ними не так?

Головна причина закликів носіння масок під час пандемії - не допустити потрапляння у повітря крапель із носа чи рота того, хто її носить, при чханні, кашлянні чи під час розмови. Але через отвори в масках маленькі краплі все ж можуть покидати носія та досягти інших людей. Таким чином людина, що носить маску з клапанами чи отворами не захищена від передачі COVID-19 іншим.

Такі маски взагалі призначені в основному для використання під час будівельних робіт. У таких умовах вони дозволяють вдихати чисте фільтроване повітря, а тепле, вологе повітря видихати через спеціальні отвори. Така конструкція робить носіння маски протягом тривалого часу зручнішим, проте не захищає від поширення інфекцій.

Які ж носити?

CDC рекомендує носити в публічних місцях звичайні тканинні маски. Кілька шарів бавовни стримують більшість потенційно інфекційних крапель від потрапляння в повітря. А хірургічні маски та респіратори стандарту N95 рекомендовано носити особам, що мають підвищений ризик зараження COVID-19, як-от медичним працівникам та тим, хто доглядає за хворими.


Читайте також