Людина заразилася бубонною чумою від кішки в Орегоні

У штаті Орегон бубонною чумою заразилася перша людина за вісім років, підхопивши інфекцію, імовірно, через свою кішку. Пацієнт потрапив до лікарні у важкому стані, однак антибіотикотерапія спрацювала, і її призначили з метою профілактики найближчому оточенню чоловіка. Про випадок повідомило NBC News.

GIPHY

GIPHY

Яким чином кіт міг спричинити бубонну чуму?

Домашні улюбленці нерідко стають причиною чуми, яку щороку діагностують у тисяч людей по всьому світу. Все через те, що бактерія чумна паличка, яка спричиняє інфекцію, переноситься блохами, а домашні улюбленці можуть самі бути ураженими блохами при недостатній протипаразитарній обробці, або ж приносити бліх на собі у будинки. Крім того, при інфікуванні тварини й переходу чуми у легеневу форму інфекція може передаватися через біологічні рідини, зокрема при чханні й кашлі.

У котів ризик принести чи підхопити чуму трохи вищий, ніж у собак, оскільки вони частіше контактують і полюють на гризунів, які є основним природним резервуаром чумної палички.

Що сталося з пацієнтом?

Пацієнт з Орегону, вважають лікарі, скоріше за все, теж підхопив інфекцію від свого кота, який теж проявив ознаки інфекції. Тварина була дуже хвора, мала значний абсцес, вказуючи на важку інфекцію. У власника чума проявилася у бубонній формі, уразивши лімфовузол, однак на момент госпіталізації інфекція вже дісталася кровотоку.

Пацієнт добре зреагував на антибіотики, та лікарі занепокоїлися через появу кашлю, який може означати початок легеневої форми чуми. Щоб убезпечитися від подальших спалахів, лікарі призначили антибіотики і близьким контактам пацієнта.