Lockheed Martin підірвала прототип житлового модуля для астронавтів

Компанія Lockheed Martin підірвала свій надувний житловий модуль у рамках випробувань на здатність протистояти внутрішньому тиску. Його розробляють для проживання астронавтів на низькій навколоземній орбіті чи навіть на Місяці та Марсі. Вибухнув модуль на позначці, що вшестеро більша за найбільше допустиме значення, пише на своєму сайті компанія.

Lockheed Martin

Lockheed Martin

Що це за модуль?

Американська компанія Lockheed Martin стала однією з приватних компаній, які обирало NASA у рамках програми з розробки житлових модулів для астронавтів NextSTEP-2 (Next Space Technologies for Exploration Partnerships-2). Lockheed Martin розробляє технологію надувних житлових модулів, в яких зможуть проживати астронавти на низькій навколоземній орбіті, пристикованими до Міжнародної космічної станції, або навіть на поверхнях Місяця чи Марса.

Їхня перевага, як пише Lockheed Martin, полягає в тому, що на відміну від звичних конструкцій, надувний модуль буде компактнішим, дешевшим і простішим в експлуатації. І нещодавно компанія провела випробування модуля внутрішнім тиском.

Як його підривали?

Щоб перевірити, який граничний внутрішній тиск може витримати модуль, Lockheed Martin піддавали прототип тиску в 19,6 бара. Це вшестеро більше, ніж максимально можливий тиск всередині модуля. На цій позначці прототип вибухнув, за чим фахівці стежили за допомогою високошвидкісних камер та сотень датчиків, які мають показати, де саме вийде з ладу конструкція модуля.

Lockheed Martin

Також раніше ми розповідали як за участі Lockheed Martin ВМС США збивали безпілотник за допомогою лазера, що має стати частиною нової системи лазерного озброєння.