Літня жінка втратила пам'ять після купання у холодній воді

Літня жінка втратила спогади про останню добу після того, як поплавала у холодній воді відкритої водойми. Імовірно, різке зниження температури тіла спровокувало невеликий локальний ішемічний інсульт у мозку, що спричинило транзиторну глобальну амнезію — стан, який характеризується втратою пам'яті на період від кількох годин до доби. Британські медики описали випадок пацієнтки у BMJ Case Reports.

Gabriel Dalton / Unsplash

Gabriel Dalton / Unsplash

Що стало з жінкою?

Лікарі повідомляють, що жінка віком за 70 років приїхала до лікарні на «швидкій» у спантеличеному стані та з температурою тіла 34 градуси Цельсія. Незадовго до цього вона купалася разом із іншими однодумцями у затопленому кар'єрі, де температура води сягала лише 13 градусів Цельсія. Всупереч тому, що вона практикувала плавання у відкритих водоймах раніше, цього разу жінку невдовзі після купання знайшли дезорієнтованою, з ознобом та прискореним диханням. У лікарні з'ясувалося, що жінка не пам'ятає жодних подій останнього дня, зокрема саме плавання.

Протягом двох днів, що пацієнтка перебувала під наглядом лікарів, її стан покращився. Когнітивні здібності теж відновилися, за винятком того, що до неї так і не повернулася пам'ять про день, коли вона плавала. Комп'ютерна та магнітно-резонансна томографії не виявили у неї ознак підозрюваного крововиливу у мозок, однак вказали на невеликі зміни малих судин мозку. Лікарі поставили остаточний діагноз як транзиторна глобальна амнезія та припускають, що її спричинило гостре порушення кровопостачання малими судинами мозку внаслідок занурення у холодну воду. Подібні випадки амнезії після холоду раніше вже документували в медичній літературі.