Лінивець відбив атаку оцелота

В Еквадорі двопалий лінивець успішно відбився від нападу оцелота, як засвідчила відеокамера біологів, розташована на болоті в амазонському лісі. Про сутичку пишуть колумбійські та еквадорські вчені у журналі Food Webs.

Лінивець відбиває атаку оцелота. Camila Bastidas Domínguez / Youtube

Лінивець відбиває атаку оцелота. Camila Bastidas Domínguez / Youtube

Що сталося на болоті?

На кадрах помітно, як двопалий лінивець (Choloepus didactylus) проводить час на болотистій місцевості, багатій відкладеннями солі та інших мінералів. Але такі місця небезпечні, оскільки приваблюють й багатьох інших тварин, що приходять полизати важливі для здоров'я мінерали. І вже за кілька секунд на відео таки з'явився ще один звір — оцелот (Leopardus pardalis), що вирішив атакувати вразливу, на перший погляд, здобич. Всупереч репутації вкрай повільної істоти, лінивцю вдалося відбитися. Хоч у кінці відео пара супротивників покидає поле зору камери, вчені, які навідалися до локації через кілька днів, не знайшли решток лінивця, що дає більше надії на його успішний порятунок.

Camila Bastidas Domínguez / Youtube

Чому це цікаво?

Випадок незвичайний одразу з кількох причин. Найперше, зазвичай лінивці опускаються з дерев до джерел мінералів уночі, тоді як відео записане вдень. Також дотепер лінивців не розглядали як частину раціону оцелотів, і незрозуміло, як вони взагалі на них можуть полювати, зважаючи на деревне життя лінивців. Можливо, у цій непристосованості до лінивців і полягала поразка кішки. Зрештою, спостереження свідчить, що лінивці не такі вже й беззахисні, як це прийнято вважати, і можуть дати відсіч небезпечному й швидкому хижаку.


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал чи інстаграм та не пропускайте найцікавіше зі світу науки!