Лікарі запідозрили у 19-річного хлопця хворобу Альцгеймера

Китайські лікарі діагностували у 19-річного юнака імовірну хворобу Альцгеймера, тож він може бути наймолодшим відомим пацієнтом із такою недугою. Основним симптомом нейродегенеративного захворювання у хлопця зазначають поступове і суттєве погіршення пам'яті протягом останніх двох років. Клінічний випадок описаний неврологами Столичного медичного університету Пекіну у Journal of Alzheimer’s Disease.

PASIEKA / Getty Images

PASIEKA / Getty Images

Чому вважають, що це хвороба Альцгеймера?

Лікарі пишуть, що за два роки до встановлення попереднього діагнозу хлопець почав страждати від проблеми із концентрацією, що заважало йому навчатися у школі. Поступово ситуація погіршувалася, приєдналися провали у пам'яті, наприклад, юнак не міг пригадати, що сталося минулої доби і куди він поставив свої речі. Він не зміг закінчити школу і зрештою потрапив до пекінських неврологів. Лікарі встановили за стандартними тестами, що у пацієнта справді суттєве погіршення пам'яті, а крім того характерними для хвороби Альцгеймера виявилися зміни у мозку з атрофією гіпокампа та збільшення кількості патологічних тау-білків і бета-амілоїду у спинномозковій рідині.

Як у молодого хлопця могла розвинутися така хвороба?

Хвороба Альцгеймера є найпоширенішим типом деменції, але вона уражає переважно людей старших за 65 років. Зрідка недугу діагностують у молодих людей і тоді майже завжди вона має форму сімейної хвороби Альцгеймера. Вона спричиняється здебільшого мутацією в одному зі щонайменше трьох генів і зустрічається у такому разі у кількох представників однієї родини. Проте секвенування геному хлопця не виявило у нього жодних відомих мутацій, пов'язаних із деменцією. Тож випадок привертає увагу до потреби подальших досліджень причин хвороби Альцгеймера.