Летючий оригамі-робот зігнувся у польоті для плавного приземлення

Крихітний робот, натхненний формою листків дерев, зможе пролетіти до 100 метрів та плавно приземлитися, склавшись в іншу форму. Інженери завдяки техніці оригамі спроєктували робота так, щоб він займав форми, які допоможуть плавно летіти горизонтально та плавно падати додолу. Живиться робот від сонячної енергії та знадобиться для спостережень у природі, якщо розмістити на ньому необхідні датчики. Про це розповіло видання New Atlas з посиланням на статтю інженерів у Science Robotics.

Політ у складеному вигляді (зліва) та розгорненому (справа). Mark Stone / University of Washington

Політ у складеному вигляді (зліва) та розгорненому (справа). Mark Stone / University of Washington

Як робот згинається?

За задумом, летіти робот має у випрямленому положенні, перевертаючись у повітрі під дією вітру. А щоб приземлятися у правильному положенні, потрібному для збирання сонячної енергії та роботи датчиків, робот згинатиметься у форму кленового листка, увігнутого всередину, що допомагає плавно падати. Для цього на його корпусі інженери вирізали крихітні структури з допомогою лазера. За їхніми словами, робот може перемикатися між формами за 25 мілісекунд, реагуючи вбудованим датчиком на зміну тиску при досягненні певної висоти.

Планується, що з десяток таких роботів можна буде скидати з дронів на висоті 40 метрів над, наприклад, полем, де вони розлітатимуться з вітром та на землі збиратимуть корисні дані, як-от про температуру чи вологість. Цю інформацію датчики передаватимуть через вбудований Bluetooth на відстань до 60 метрів. Загальна вага робота, включно з сонячними елементами, датчиком тиску і Bluetooth складає всього 414 міліграмів. Такі роботи, вважають вчені, будуть більш ефективними, адже після скидання вони зможуть опинитися у різних місцях, а не впадуть в одну точку. У майбутньому їх планують зробити біорозкладними.

  • Мистецтво оригамі також стало у пригоді для створення компактного робота для космічних досліджень і робота-трансформера, який може перетворюватися з дрона на ровер і навпаки. Більше про те, як техніку оригамі використовують у робототехніці, ми розповідали у нашому тексті «Складні роботи».