Легка гемофілія подовжила чоловікам життя на півтора року

Чоловіки у Великій Британії з легкою формою гемофілії — порушенням згортання крові — живуть у середньому на півтора року довше за чоловіків без цього захворювання. Можливо, ефект спричинений зниженим ризиком у цієї когорти людей інсульту та інфаркту, які можуть спричинятися тромбами у судинах. Про це повідомляє New Scientist з посиланням на Управління національної статистики Великої Британії.

BJH

BJH


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Яка гемофілія виявилася пов'язаною з довшим життям?

Гемофілія характеризується збільшеним ризиком кровотеч через мутацію у гені білка, який сприяє згортанню крові. Тому загалом такі люди, більшість із яких є чоловіками, живуть коротше життя. Однак не всі випадки гемофілії однаково небезпечні. При найпоширенішій формі, причиною якої є мутація у гені фактора згортання VIII, у людини може від 5 до 40 відсотків білка бути функціональним. У такому разі гемофілії має легку форму — кровотечі ще можуть спинятися самостійно і пацієнт не потребує введення фактора VIII в ін'єкціях. І хоч якість і тривалість життя пацієнтів з гемофілією покращується через вдосконалення медицини, з'ясувалося, що при легкій гемофілії чоловіки у Великій Британії навіть живуть у середньому на 1,7 року довше за чоловіків без цього захворювання, тобто до 84 років. Оскільки серцево-судинні хвороби, особливо інфаркт та інсульт, є основними причинами смерті в усьому світі, то позитивний ефект гемофілії може бути зумовлений саме зниженням ризику цих хвороб. Водночас не залучені до цього дослідження науковці наголошують, що результат може бути статистичною похибкою, оскільки загалом мало пацієнтів з гемофілією живе серед літніх людей. Тож висновок ще підлягає перевірці.

  • Пацієнтам із важкою формою гемофілії, хоч і можуть робити ін'єкції фактора VIII, але приблизно у третини виробляються нейтралізуючі антитіла до сполуки. Уникнути цього може допомогти зворотна вакцинація, яка притуплює реакцію імунної системи.