Лабрадудлі майже повністю перейняли геном від пуделів

Bruce Williamson / Unsplash

Bruce Williamson / Unsplash

Американські вчені провели генетичний аналіз сучасних австралійських лабрадудлів - породи собак, отриманої в результаті схрещування лабрадорів-ретриверів із пуделями. Виявилося, що їхній геном майже повністю складається із генетичного матеріалу пуделів. Це може бути пов’язано із добором ознак, відповідні гени яких перетягнули з собою ще й інші великі частини ДНК до геному лабрадудлів. Результати та деталі проведення аналізу вчені опублікували в журналі PLoS Genetics.

Що за лабрадудлі?

Лабрадудлі - це собаки, яких активно почали розводити в Австралії у 1980-х роках шляхом схрещування лабрадорів-ретриверів та пуделів. Заводчики планували отримати породу, яка матиме характер лабрадорів, але буде менше линяти та викликати алергічні реакції, що властиво стандартним пуделям. Протягом тридцяти років заводчики проводили селекцію цих тварин, щоб створити стійку популяцію, яку можна було б визнати справжньою породою, а не просто поміссю. У новому дослідженні американські науковці дослідили геном австралійських лабрадудлів, щоб вияснити куди привела селекція тварин за три десятиліття.

Як досліджували?

Вчені проаналізували ДНК 21 одного лабрадудля та порівняли їх із ДНК чистокровних лабрадорів та пуделів, а також із ДНК лабрадудлів першого покоління. Команда науковців ретельно вивчила понад 150 тисяч ділянок в геномах собак та порівняла їх між собою.

Що виявили?

Лабрадудлі першого покоління, які є прямим потомством лабрадора та пуделя, очікувано мають по 50 відсотків ДНК від обох батьків. Але геном тих лабрадудлів, які пережили тридцять років селективного добору, виявилося, майже повністю складається з ДНК пуделів. До того ж вони мали вищу частоту варіантів генів, пов'язаних із шерстю, ніж очікувалося. Вчені висувають пояснення, що гени шерсті пуделя, які заводчики хотіли мати домінантними, перетягли із собою до геному лабрадудлів й інші великі частини хромосом пуделів.