Оновлення програмного забезпечення допомогло космічному телескопу «Евклід» знайти опорні зорі, які потрібні йому для наведення на наукові цілі. Під час розгортання телескопа виявилося, що космічні промені засвічують ці світила, через що його введення в експлуатацію відклали. Тепер «Евклід» має розпочати наукову роботу наприкінці листопада — після останніх перевірок його інструментів. Про це розповіла Європейська космічна агенція.
Сліди зір на світлинах телескопа, які з'являлися внаслідок того, що «Евклід» втрачав опорні зорі. ESA
На що буде дивитися «Евклід»?
Головною місією європейського телескопа є дослідження складу та еволюції темної матерії і темної енергії у Всесвіті. Для цього «Евклід» створить мапу розподілу галактик на небі до відстані у 10 мільярдів світлових років — за їхнім рухом астрофізики і сподіваються виявити вплив темної матерії і темної енергії. Утім, коли телескоп прибув на свою наукову орбіту на відстані 1,5 мільйона кілометрів від Землі, виявилося, що він не зможе націлюватися на ці галактики. Космічні промені, зокрема заряджені сонячні частинки, засвічували датчик наведення «Евкліда» та сприймалися ним за опорні зорі. Проблему вирішило оновлення програмного забезпечення телескопа, яке зробила команда місії. Тепер «Евкліду» лишилося пройти тестування наукових інструментів, щоб розпочати свою шестирічну місію.
- «Евклід» запустили у космос 1 липня на ракеті Falcon 9. Більше про його місію, що він збирається шукати та за чим спостерігати, ми розповіли у матеріалі ««Евклід» у викривленому Всесвіті».