Коров'ячий гній і бактерії допоможуть утилізувати пелюшки

Оброблення використаних пелюшок та гігієнічних прокладок коров'ячим гноєм та бактеріями для компостування допомогло суттєво зменшити об'єм сміття та зменшити його шкідливий вплив на довкілля. Зважаючи на доступність гною, який є побічним продуктом ферм великої рогатої худоби по всьому світу, вчені вважають, що він допоможе розв'язати глобальну проблему із важкопереробними відходами від абсорбуючих гігієнічних продуктів, Дослідження опубліковане в International Journal of Environment and Waste Management.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як допоможе коров'ячий гній з бактеріями?

Більшість абсорбуючих гігієнічних продуктів на 60-90 відсотків складаються з біорозкладних компонентів, але за звичайних умов вони не розкладаються, роками перебуваючи на звалищах. Щоб прискорити процес, науковці спробували компостувати відходи. Протягом 60 днів пелюшки й серветки обробляли сумішшю коров'ячого гною та ефективних мікробів, визначаючи вологість, pH, рівні поживних речовин, поміж інших показників.

Як з'ясувалося, гній і мікроби дозволяють за два місяці зменшити об'єм сміття на 70-85 відсотків, добитися нейтрального pH, вологості на рівні 50 відсотків та оптимального співвідношення поживних речовин, завдяки чому відходи будуть менше шкодити довкіллю. Однак надалі вчені планують вдосконалити підхід, щоб компостованими пелюшками можна було навіть удобрювати ґрунт.

  • Від людського сміття особливо потерпають океани, до яких воно змивається з континентів. І нещодавній аналіз показав, що найпоширенішим сміттям там є відходи від напоїв та їжі.