Клітини плаценти знизили тиск і покращили когнітивні здібності у мишей

Лікування мишей клітинами людської плаценти допомогло знизити підвищений кров'яний тиск, а також зменшити спричинені ним запалення стінок судин і погіршення когнітивних здібностей. Тому науковці рекомендують розглянути потенціал лікування клітинами плаценти наслідків гіпертензії. Про дослідження повідомляє New Atlas, а стаття вчених опублікована у журналі Scientific Reports.

Pexels

Pexels


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Яким чином плацента спрацювала проти високого тиску?

Клітини людської плаценти виробляють низку біологічно активних речовин, які можуть покращувати здоров'я судин. Тому вчені Університету Ла Троба вирішили з'ясувати, чи можуть вони допомогти у лікуванні гіпертензії — підвищеного кров'яного тиску, що уражає понад мільярд людей у світі. Вони розділили 114 піддослідних мишей на дві групи та одним за два тижні до експериментального лікування стали вводити препарат ангіотензин ІІ, який призводить до підвищення тиску, а іншим — фізрозчин. З'ясувалося, що з підняттям тиску у тварин проявилося запалення стінок судин, а також погіршилися розумові можливості. Відтак тваринам ввели ін'єкцію з клітинами плаценти, що їх отримали зі згоди жінок після кесаревого розтину. Таке лікування не лише знизило тиск на 20 міліметрів ртутного стовпчика, зменшуючи вплив ангіотензину ІІ, а й ослабило наслідки гіпертензії, зменшивши запалення та покращивши когнітивні можливості мишей. Імовірно, дія клітин плаценти обумовлена впливом на імунні клітини, які залучені як до запалення, так і до регуляції кров'яного тиску. Наступні дослідження допоможуть розібратися у механізмах захисної дії клітин, і чи вдасться їх пристосувати до лікування людей.

  • Підвищений кров'яний тиск пов'язують також із прискореним старінням мозку, що є ще однією причиною контролювати гіпертензію.