Кліматологи зробили найбільше авіаперельотів серед науковців

Британські вчені провели опитування серед науковців усього світу, щоб з’ясувати, скільки та чому подорожують дослідники з усього світу. Виявляється, що найчастіше пасажирами авіатранспорту стають кліматологи, але разом з тим вони вживають найбільше заходів для зменшення свого вуглецевого сліду, зазначається у статті в журналі Global Environmental Change.

Куди літають вчені?

Авіація за останні десятиліття набула небувалої популярності, а між тим вона вивільняє більше вуглекислого газу на пасажира за кілометр, ніж будь-який інший вид транспорту. Авіаперельотами також стало користуватися багато науковців - так вони можуть швидко подорожувати під час робочих поїздок для досліджень та обміну досвідом. Хоча останнім часом дедалі більше з них стало уникати перельотів, щоб зменшити свій вуглецевий слід. Британські науковці провели дослідження, у якому з’ясовували, які ж науковці користуються авіатранспортом найбільше. І вони були здивовані висновками.

Хто скільки літає?

Науковці проаналізували інформацію про понад 1 400 вчених у різних галузях з 59 країн світу, щоб зрозуміти, як часто і чому вони літають. Більшість із них були із Нідерландів, Сполучених Штатів Америки та Австралії. Вивчення проводилося 2017 року, до карантинних обмежень внаслідок пандемії, тож зараз ситуація трохи різнитиметься.

З’ясувалося, що серед вчених-пасажирів 17 відсотків займають кліматологи. Навіть більше, фахівці клімату, які найкраще усвідомлені про шкоду авіації, виявляється, літають частіше за всіх інших вчених. У середньому вони роблять п’ять перельотів на рік, а інші науковці - лише чотири. Водночас кліматологи з вищим званням роблять близько дев’яти перельотів на рік, а другі вчені такого ж звання - у середньому вісім. Однак загалом знавці клімату здебільшого літають по робочим питанням і менше інших беруть міжнародні рейси з особистих причин.

Здається, що показники між вченими не сильно різняться, але автори дослідження кажуть, що в сумі назбирується величезна кількість перельотів.

Чому вони це роблять?

Часті перельоти кліматологів можна пояснити специфікою їхньої роботи. Вона часто вимагає вивчення віддалених локацій, щоправда, навіть з урахуванням цього факту ці вчені частіше літають. Іншою причиною може бути часта потреба у відвідуванні міжнародних конференцій. У галузі кліматології нові відкриття робляться з шаленою швидкістю, тож знавцям клімату доводить регулярно проводити зустрічі, щоб обмінюватися знаннями та обговорити їх. Нерідко в них беруть участь сотні вчених з усього світу.

Разом із тим, кліматологи найбільше турбуються про свій вуглецевий слід, йдеться в дослідженні. Близько 44 відсотків кліматологів та 26 відсотків інших фахівців долучаються до програм компенсації викидів вуглекислого газу під час придбання квитків. А 30 відсотків тих, що вивчають клімат, сказали, що взагалі відмовилися від робочих подорожей, у порівнянні з 5 відсотками фахівців інших галузей.