Китайський чотириногий робот Unitree навчився швидше бігати

Китайська компанія Unitree показала оновленого чотириногого робота, який бігає зі швидкістю у 21,6 кілометра на годину. Це на 15 кілометрів на годину швидше, ніж попередня модель чотириногого робота Unitree, а також швидше за будь-якого промислового чотириногого робота, повідомляє компанія. Про оновлення розповіло видання New Atlas.

Пробіжка нового робота. Unitree

Пробіжка нового робота. Unitree

Що прискорило робота?

Порівняно із попередньою моделлю, роботом B1, в оновленого B2 з'явилися потужніші електроприводи у ногах. Вони забезпечують на 170 відсотків більший крутний момент, ніж у B1, тобто більшу обертальну силу, яка допомагає роботу прикладати більше сили при бігу, а також краще зберігати баланс. Крім того, оновлення кінцівок дозволяє B2 витримувати навантаження до 40 кілограмів під час пересування, що на 20 кілограмів більше, ніж здатен нести B1. Також інженери Unitree збільшили місткість акумулятора робота, тому без навантаження B2 може пройти п'ять кілометрів на одному заряді, і на годину менше із вагою у 20 кілограмів. Для порівняння, B1 без навантаження міг пройти всього дві години. Як і попередня модель, B2 вміє стрибати, підійматися сходами, а також перестрибувати перешкоди довжиною в 1,6 метра та переступати їх, якщо висота перешкоди не перевищує 40 сантиметрів. Для автономного пересування, без керування оператора, B2 використовує дві камери, а також лідар — лазерний пристрій, який виявляє перешкоди.

  • Поки новенький B2 участі у перегонах роботів не брав, рекорд Гіннеса тримає корейський чотириногий робот на ім'я HOUND. Він пробіг стометрівку за 19,87 секунди, розвиваючи швидкість до 18,12 кілометра на годину.