Китайські митники знайшли новий вид тарганів з Південної Америки

Китайські зоологи описали раніше невідомий науці вид тарганів. Його знайшли митники у порту, коли оглядали доставлену з Південної Америки деревину. Це новий представник роду Latindia, з якого наразі зустріли лише одну особину. Про відкриття зазначається у Chinese Journal of Vector Biology and Control.

Yue Qiao-yun  / Chinese Journal of Vector Biology and Control

Yue Qiao-yun / Chinese Journal of Vector Biology and Control


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал!


Як знайшли нову комаху?

У травні 2021 року у порт провінції Чжуншань прибуло судно з деревиною із Французької Гвіани, що у Південній Америці. При огляді товару китайські митники помітили невелику комаху з довжиною тіла 5,8 міліметра коричнево-жовтого кольору. Із таким тарганом вони раніше не зустрічалися, тож його передали на вивчення зоологам Чжуншаньського політехнічного університету.

Ким виявився тарган?

Вчені сумлінно підішли до питання, намагаючися встановити, що за чужинець пробрався у Китай разом з деревиною. Для цього вони проаналізували наукову літературу по південноамериканських тарганах, а також дослідили геном тварини. Так вони дійшли висновку, що тарган є самцем і належить до роду Latindia. Це було дивно, оскільки єдиний інший випадок зустрічі з тарганом цього роду у Китаї відбувався усього два місяці тому теж із митниками, у цьому ж порту та знову з деревиною з Французької Гвіани. Але якщо того разу вид вдалося встановити, то цього разу тарган мав унікальні морфологічні риси, які відрізняли його з-поміж усіх дев'яти відомих видів роду.

Вчені вважають, що мають справу з представником раніше невідомого виду, і сподіваються отримати більше особин для вивчення, особливо самку для порівняння, щоб повноцінно описати вид і присвоїти йому ім'я.

Таргани можуть дивувати і своєю поведінкою. Раніше ми описували вид тарганів-канібалів, які після спаровування відкушують одне одному крила.