Китайські археологи знайшли туалет зі змивом віком 2 200 років

Археологи Китайської академії суспільних наук натрапили на археологічній локації Юеань у провінції Шеньсі на туалет зі змивом, вік якого щонайменше у 2 200 років. Це перша знахідка стародавнього туалету зі змивом у Китаї. Імовірно, ним користувалися високопоставлені люди при палаці, відмічають науковці виданню China Daily.

Давньокитайський туалет зі змивом віком 2 200 років. China Daily

Давньокитайський туалет зі змивом віком 2 200 років. China Daily


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал! А ще у нас є ютуб 🎬


Наскільки подібним до нашого був туалет?

Частини давньокитайського туалету відкопали ще минулого літа на місці руїн однієї з прямокутних будівель, яка датована Періодом воюючих царств (475-221 роки до нашої ери) і була частиною палацу. Після місяців складання фрагментів до купи з'ясувалося, що науковці мають справу із туалетом, подібним до сучасних. Сам унітаз розташовувався усередині будівлі, але екскременти з нього виводилися через трубу до ями назовні. Можливо, нечистоти змивали слуги після кожного використання туалету придворною персоною. Раніше вважалося, що туалети зі змивом з'явилися в Англії XVI століття, коли Джон Гарінгтон придумав його для королеви Єлизавети І.

Руїни будівлі, де знайшли туалет. Sina Weibo

Руїни будівлі, де знайшли туалет. Sina Weibo

Оскільки верхня частина туалету не збереглася, невідомо, яким був сам унітаз — чи призначався він для сидіння, як звичні в наших будинках унітази, або ж вимагав присідання навпочіпки. Але зважаючи на згадки про туалети з тодішніх часів, скоріше за все, правильний другий варіант і відвідувачі туалету присідали над підлоговим унітазом.

Археологи планують надалі досліджувати стародавній туалет, сподіваючися знайти у ньому рештки людських фекалій, які вказали б на харчові уподобання його користувачів.

Та науку цікавлять не лише древні туалети зі змивом, а й сучасні, для вивчення яких використовують новітні надбання технології. Наприклад, фізики скористалися лазерами, щоб оцінити, як бризки води розлітаються з унітаза після змиву.