Кільця постимулювали нерви на пальцях й допомогли повірити дотику у віртуальній реальності

Американський стартап представив рукавички для віртуальної реальності, які лишають кінчики пальців й долоні вільними, а стимулюють лише верхню частину пальців. П'ять кілець впливають на нервові закінчення, які сполучають пальці з мозком, й змушують мозок «повірити» у віртуальний дотик. Про це розповіло видання New Atlas.

Приклад користування рукавичками. Afference

Приклад користування рукавичками. Afference


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як треба користуватися рукавичками?

Новий вид натільних контролерів для віртуальної реальності розробила компанія Afference. Рукавички закривають лише верхню частину долоні майже невідчутною за словами розробників тканиною. До неї на зап'ясті прикріплено нейростимулятор, а також п'ять кілець на кожен палець. Розмір кілець регулюється, а стимуляція відбувається за допомогою струму. Така технологія дозволяє позбутися звичних для контролерів віртуальної реальності поколювань й вібрацій, які не можуть забезпечити повного занурення. А також, вказує Afference, рукавички дозволять відчути не лише віртуальні речі у руках, а й натискання на сенсорні екрани чи користування зброєю. На думку розробників, такі контролери будуть простішими й приємнішими у використанні, тому вони працюють над комерційною версією рукавичок, яку мають представити у 2026 році.

  • Проблему пересування у віртуальній реальності вирішить нова розробка від Disney. Підлога із рухливими плитками дозволяє ходити у будь-якому напрямку, лишаючись насправді на місці.