Каліфорнійський стартап показав концепт одномісного аеротаксі для лікарів

Каліфорнійський стартап Jump Aero показав концепт одномісного аеротаксі вертикального зльоту і посадки на свій хвіст. За словами розробників, апарат може розвинути швидкість у 463 кілометри на годину та призначений для швидкої доставки лікаря до пацієнтів у важкодоступних регіонах, розповідає видання New Atlas.

Анімація приземлення JA1 Pulse. JUMP AERO / Youtube

Анімація приземлення JA1 Pulse. JUMP AERO / Youtube

Чи буде лікарям зручно у такому таксі?

Аеротаксі JA1 Pulse розробляє каліфорнійський стартап Jump Aero. Таксі являє собою тейлсіттер, тобто апарат вертикального злету та приземлення, що злітає і сідає на свій хвіст, завдяки чому не вимагає особливих умов до злітно-посадкових майданчиків. Зокрема, як заявляють розробники, JA1 Pulse може приземлитися і на схилі під нахилом у 10 градусів. Рух JA1 Pulse забезпечують вісім електромоторів, з якими апарат зможе за менш ніж вісім хвилин дістатися до будь-якої точки у радіусі 50 кілометрів. Підготовка до польоту аеротаксі займе всього хвилину, повідомляють розробники, а максимально можливе корисне навантаження складає 150 кілограмів.

Jump Aero / YouTube

Через те, що JA1 Pulse належить до тейлсітерів, пілоту таксі доведеться летіти на животі, але при зльоті і посадці займати вертикальне положення. Розробники сподіваються, що JA1 Pulse допоможе якомога швидше надавати першу допомогу у важкодоступних для іншого транспорту місцях, поки лікар очікує на підмогу. Поки Pulse Jump Aero не повідомили, чи є вже готовий до польотів прототип таксі, але повідомили, що їхніми послугами вже прагне скористатися компанія Falck, яка надає послуги з невідкладної допомоги.

  • Також допомагати рятувати життя можуть дрони. Жителя Швеції із раптовою зупинкою серця вдалося врятувати завдяки тому, що дрон привіз до нього дефібрилятор.