Кактуси з запахом часнику вимерли у США через підвищення рівня моря

Внаслідок підвищення рівня моря Сполучені Штати втратили свою єдину популяцію деревовидного кактуса Кі Ларго, квіти якого мають часниковий аромат. Це перший випадок локального вимирання цілого виду рослин, який пов'язали саме з рівнем моря. Тепер ці кактуси житимуть лише у теплицях, адже їхнє природне середовище існування занепадає під впливом солоної води. Висновки щодо впливу рівня моря на рідкісні кактуси науковці опублікували у Journal of the Botanical Research Institute of Texas.

Кактус Лі Карго. Luke Padon / Wikimedia Commons

Кактус Лі Карго. Luke Padon / Wikimedia Commons

Як підвищення рівня моря знищило кактуси?

Кактус Кі Ларго (Pilosocereus millspaughii) ріс на низьких вапнякових відслоненнях неподалік мангрових заростей на узбережжі Флориди. Раніше там також був шар родючого ґрунту, але високі хвилі від ураганів і припливів його сильно розмили, що ускладнило життя рослинам. Нерідко затоплення узбережжя було настільки сильним, що солона вода не відходила по декілька днів, а в деяких випадках навіть місяців. Дослідники не виключають, що одним з факторів вимирання могли стати й дикі тварини, які почали їсти кактуси через відсутність інших джерел прісної води.

Квітка Лі Карго. Susan Kolterman

Квітка Лі Карго. Susan Kolterman

Наразі вчені розглядають можливість повторно інтродукувати врятовані кактуси на узбережжя, але наголошують, що це навряд чи вирішить проблему. Річ у тім, що через зміну клімату зникають не лише окремі рослини, а й взагалі цілі екосистеми, наприклад, мангрові ліси та чагарники, які необхідні Кі Ларго. Наразі у дикій природі Кі Ларго продовжує рости на кількох островах у Карибському морі, включно з північною Кубою та частиною Багамських островів.

  • А от повторне інтродукування диких котів, що знаходяться на межі зникнення, схоже, проходить дуже добре. Минулого місяця у шотландському національному парку народились кошенята дикої кішки вперше за п’ять років.