Какаду змочили сухарики у воді перед тим як з'їсти

Какаду навчилися змочувати у воді деякі види продуктів, зокрема сухарі, щоб їх розм'якшити. Така поведінка помічена у папуг вперше та вимагає у птахів значного контролю над собою, адже вони мають чекати лише для того, щоб змінити текстуру їжі. Дослідження доступне в журналі Biology Letters.

Какаду розм'якшує собі сухарики. Jeroen Zewald / Goffin Lab

Какаду розм'якшує собі сухарики. Jeroen Zewald / Goffin Lab

Як виявили таку здібність?

Зазвичай дослідники лабораторії Гоффіна Віденського університету ветеринарної медицини ретельно планують експерименти, але цього разу навичку змочувати їжу в одного з танімбарських какаду (Cacatua goffiniana) помітили випадково. Щоб перевірити, чи роблять так інші птахи, вчені щодня пропонували 18 какаду обід з різноманітних сухофруктів, насіння, кукурудзяних пластівців і сухариків. Так вчені застали сімох какаду, які вимочували у воді сухарики, а також, хоч і рідше, сушені бананові та кокосові чипси. Інші продукти з обідів птахи не змінювали, а час замочування був різним для різної їжі. Какаду чекали понад 30 секунд, чого достатньо для розм'якшення їжі, тому вчені вважають, що це і було їхньою мотивацією. Імовірно, що це спонтанна кулінарна інновація однієї з особин, яку підхопили інші птахи групи.

  • Танімбарські какаду вважаються одними з найкмітливіших птахів. Раніше вчені з'ясували, що вони здатні розрізняти, як інструменти можна використати для різних завдань.