Інженери розробили двоступеневий пристрій для збирання води з атмосфери

Alina LaPotin / MIT

Alina LaPotin / MIT

Вчені розробили та протестували двоступеневий пристрій для збирання води з атмосфери, про що вони пишуть у журналі Joule. Конструкція забезпечує вищу добову продуктивність води, ніж одноступеневий прилад, без допоміжних установок для нагрівання або транспортування пари. Пристрій використовує тепло від сонячного світла та може допомогти забезпечити стійке джерело води у віддалених регіонах з обмеженим доступом до електрики.

Як працює пристрій?

Двоступеневий пристрій у формі коробки виготовлений з листів акрилового, алюмінієвого та мідного листового металу і важить близько 7 кілограмів. Він містить всередині адсорбуючий матеріал, який називається цеоліт. Вночі цеоліт збирає водяну пару з повітря, а протягом дня панель, яка накопичує сонячне тепло, сприяє виділенню води з нього. Оскільки цеоліт дуже пористий і має велику внутрішню площу поверхні, він може поглинати навіть крихітну кількість води, що утримується у майже сухому повітрі.

Наскільки він ефективний?

Під час випробувань пристрій зміг виробляти 0,77 літри води щодня на кожен квадратний метр сонячного поглинача. Моделювання, засноване на первинних випробуваннях пристрою, передбачає, що він дозволить збирати воду з повітря з відносною вологістю до 20 відсотків — це рівні, що спостерігаються в пустелях. Існуючі пристрої для збирання атмосферної води, такі як системи збирання туману та роси, працюють лише при рівні відносної вологості не менше 50 відсотків. Таким чином, на відміну від нового апарату, вони географічно обмежуються областями, де може утворюватися туман, і повинні споживати багато енергії для живлення охолоджувальних систем.

Тепер команда досліджує способи збільшення кількості води, яка може адсорбуватися матеріалом всередині пристрою, для подальшого підвищення його ефективності.