Індійська сонячна станція вперше сфотографувала Сонце

Індійська сонячна станція «Адітья-L1» надіслала свої перші знімки Сонця. Світило у весь диск станція сфотографувала за допомогою ультрафіолетового телескопа SUIT. Робота «Адітья-L1» допоможе геліофізикам краще зрозуміти процеси, які відбуваються у фотосфері й хромосфері Сонця, розповідає The Indian Express.

Знімки Сонця, які зробив телескоп станції у різних довжинах хвиль випромінювання ISRO / Twitter

Знімки Сонця, які зробив телескоп станції у різних довжинах хвиль випромінювання ISRO / Twitter

Що ще дізнається про Сонце «Адітья-L1»?

Станцію «Адітья-L1» (Aditya-L1) відправили у космос 2 вересня цього року. Вона працює у першій точці Лагранжа між Землею та Сонцем на відстані близько 1,5 мільйона кілометрів від Землі. Звідти за допомогою семи наукових інструментів на борту «Адітья-L1» зможе досліджувати викиди маси з корони Сонця, які спричиняють на Землі полярні сяйва і перебої радіозв'язку, а також вивчатиме процеси у шарах Сонця під короною, які можуть вести до сонячних спалахів. Дослідження станції допоможуть краще прогнозувати космічну погоду, а також уточнити особливості нашої зорі і її еволюцію. На своїй науковій орбіті станція проведе щонайменше п'ять років.

  • Ще одна індійська місія — «Чандраян-3», яка відправилася на Місяць, успішно завершила свою наукову роботу на супутнику. Утім, рушійний модуль, який доставляв на Місяць дослідницькі апарати, повернувся на орбіту Землі, де досліджуватиме нашу планету.
Aditya-L1
Назва з санскриту перекладається як Сонце, а L1 позначає наукову орбіту станції - у першій точці Лагранжа у системі Земля-Сонце