Французка виносила й народила дитину після черевної вагітності

Французка народила дитину, яку виносила у черевній порожнині. Незвичайну черевну вагітність помітили після того, як жінка звернулася до лікарів із тривалими болями у животі. Успішні пологи провели за допомогою хірургів на 29 тижні, повідомляє MedPage Today. Звіт лікарів про випадок опублікований у The New England Journal of Medicine.

Плід у черевній порожнині жінки. Guillaume Gorincour and Malik Boukerrou / The New England Journal of Medicine, 2023

Плід у черевній порожнині жінки. Guillaume Gorincour and Malik Boukerrou / The New England Journal of Medicine, 2023

Що розповіли про випадок лікарі?

37-річна французка звернулася у відділення невідкладної допомоги одної з лікарень острова Реюньйон із болем у животі, який не проходив протягом 10 днів. Її матка була пустою, але ультразвукове дослідження виявило, що жінка була на 23 тижні вагітності. Плід розвивався у її черевній порожнині. Така черевна вагітність є рідкісним випадком позаматкової вагітності, що характеризується значними ризиками і для матері, адже пологи проводять хірургічним шляхом, і для дитини, яка розвивається зокрема без навколоплідних вод. Утім, магнітно-резонансна томографія показала, що дитина у французки розвивалася нормально. Пологи провели на 29 тижні, щоб уникнути ризику для життя матері й плода. Під наглядом лікарів немовля провело два місяці, а мати виписали з лікарні через 25 днів. Від подальшого медичного супроводу для себе і дитини пацієнтка відмовилася.

  • Не менш рідкісний випадок стався в Алабамі. 32-річна американка з двома матками завагітніла в обох одночасно, що стається приблизно в 1 на 50 мільйонів випадків.