Фотокаталізатор перетворив світло та вуглекислий газ на паливо

Дослідники розробили автономний пристрій, який перетворює сонячне світло, вуглекислий газ і воду на пальне. Він не потребує електрики і додаткових компонентів та є важливим кроком на шляху до штучного фотосинтезу, переконані автори статті у журналі Nature Energy.

Як працює новий пристрій?

Дослідники Кембриджського університету створили пристрій, що перетворює сонячне світло, вуглекислий газ і воду на кисень та мурашину кислоту. Її можна безпосередньо використовувати як пальне або перетворити на водень. Тестовий екземпляр — це лист площею у 20 квадратних сантиметрів, створений з напівпровідникових порошків. Їх можна легко та економно виготовляти у великих кількостях. Вбудовані у лист фотокаталізатори, що прискорюють реакцію, дозволяють пристрою бути автономним та не використовувати жодні інші компоненти. Такі бездротові пристрої можна буде робити великими та використовувати на електростанціях.

Чому це важливо?

Збір сонячної енергії для перетворення вуглекислого газу на паливо є альтернативою викопному паливу. Це також перспективний спосіб скорочення викидів вуглецю. Однак зберігати такі види пального та виробляти їх без небажаних побічних продуктів складно. Нова технологія є більш надійною та створює чисте паливо, яке простіше зберігати. Її також можна буде застосовувати для виробництва палива у великих масштабах.

Тепер дослідники працюють над подальшою оптимізацією системи та підвищенням її ефективності. Крім того, вони вивчають можливість використання інших каталізаторів на пристрої для отримання різних видів палива.