Електронна пігулка розгорнеться у шлунку та оцінить травлення пацієнта

Інженери створили електронну пігулку, що у шлунку вивільняє стрічку з електродів та відстежує електричну активність органа. Завдяки їй пацієнта можна буде швидко й безпечно обстежити на патологічні стани, які супроводжуються порушеннями скорочення м'язів шлунку та травлення, та дотепер вимагали імплантації електродів через операцію або введення їх через рот під наркозом. Поки що винахід успішно протестували на свинях. Він описаний у журналі Nature Electronics.

Демонстрація роботи капсули з електродом. Siheng Sean You / Nature Electronics, 2024

Демонстрація роботи капсули з електродом. Siheng Sean You / Nature Electronics, 2024


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як працює електронна пігулка?

Капсула MiGUT, як її назвали розробники, складається із надрукованої на 3D-принтері гумової оболонки, яка вміщує 25-сантиметровий золотий електрод. Він скручений у пігулці, але при її ковтанні під впливом шлункового соку розчиняється кришка оболонки та вивільняється стрічка. Вона самостійно розпрямляється у такий спосіб, що покриває поверхню шлунка.

У дослідах на свинях пристрій протягом трьох днів успішно реєстрував електричну активність шлунка як під час денної активності тварин, так і під час сну та харчування. Тести також вказали, що капсула та стрічка безперешкодно проходять через травний тракт, не спричиняючи блокування прохідності кишківника. Вчені сподіваються, що їхній винахід дозволить діагностувати нейродегенеративні хвороби, як хворобу Паркінсона, за роки до явних проявів, коли зміни вже присутні в роботі травної системи.

  • Раніше наукові повідомляли про створення електричної капсули, яка може стимулювати шлунок зсередини та покращувати цим апетит.