Космічний телескоп імені Джеймса Вебба, який щойно рушив з космодрому у Куру, відділився від другого ступеня ракети-носія Ariane 5 та здійснив свій другий маневр для корекції траєкторії. Всього на шляху до другої точки Лагранжа він здійснить три такі маневри, повідомляє NASA.
Як політ?
25 грудня космічний телескоп імені Джеймса Вебба відправився у другу точку Лагранжа системи Земля-Сонце на ракеті Ariane 5. На запуск «телескопа нового покоління» і наступника «Габбла» чекали 25 років. Втім, на отримані ним дані в інфрачервоному діапазоні доведеться чекати не менше пів року. Перш ніж телескоп розгорне свій сонцезахисний щит, охолодить і відкалібрує свої робочі інструменти як-то камери і спектрографи та розкриє головне дзеркало, його двигуни мають доставити його на орбіту для наукової роботи. На це знадобиться 29 днів і три маневри для корекції траєкторії за допомогою двигунів SCAT (Secondary Combustion Augmented Thrusters) на паливі з гідразину і тетроксиду діазоту.
Як маневрує телескоп?
Свій перший маневр «Джеймс Вебб» здійснив вже за 12 з половиною годин після старту. Обсерваторія за 27 хвилин відділилася від ракети-носія Ariane 5, розгорнула сонячну панель та на 65 хвилин запустила двигуни, щоб вже самостійно рушити у другу точку Лагранжа. За два з половиною дні телескоп знову запустив свої двигуни на 9 хвилин і 27 секунд, щоб здійснити другий маневр і рушити у бік від Сонця. Агентство повідомляє, що «Джеймс Вебб» також активував свої тензосенсори і датчики температури, а також розгорнув антену для передавання наукових даних.
Наступним у черзі стоїть теплозахисний екран, на розгортання якого знадобиться п'ять днів, а також розгортання оптичної системи перед третім маневром наприкінці подорожі для виходу на орбіту.