«Джеймс Вебб» вдруге скоригував траєкторію і рушив до своєї орбіти

Космічний телескоп імені Джеймса Вебба, який щойно рушив з космодрому у Куру, відділився від другого ступеня ракети-носія Ariane 5 та здійснив свій другий маневр для корекції траєкторії. Всього на шляху до другої точки Лагранжа він здійснить три такі маневри, повідомляє NASA.

Останній погляд на «Джеймса Вебба». NASA/YouTube

Останній погляд на «Джеймса Вебба». NASA/YouTube

Як політ?

25 грудня космічний телескоп імені Джеймса Вебба відправився у другу точку Лагранжа системи Земля-Сонце на ракеті Ariane 5. На запуск «телескопа нового покоління» і наступника «Габбла» чекали 25 років. Втім, на отримані ним дані в інфрачервоному діапазоні доведеться чекати не менше пів року. Перш ніж телескоп розгорне свій сонцезахисний щит, охолодить і відкалібрує свої робочі інструменти як-то камери і спектрографи та розкриє головне дзеркало, його двигуни мають доставити його на орбіту для наукової роботи. На це знадобиться 29 днів і три маневри для корекції траєкторії за допомогою двигунів SCAT (Secondary Combustion Augmented Thrusters) на паливі з гідразину і тетроксиду діазоту.

Як маневрує телескоп?

Свій перший маневр «Джеймс Вебб» здійснив вже за 12 з половиною годин після старту. Обсерваторія за 27 хвилин відділилася від ракети-носія Ariane 5, розгорнула сонячну панель та на 65 хвилин запустила двигуни, щоб вже самостійно рушити у другу точку Лагранжа. За два з половиною дні телескоп знову запустив свої двигуни на 9 хвилин і 27 секунд, щоб здійснити другий маневр і рушити у бік від Сонця. Агентство повідомляє, що «Джеймс Вебб» також активував свої тензосенсори і датчики температури, а також розгорнув антену для передавання наукових даних.

Наступним у черзі стоїть теплозахисний екран, на розгортання якого знадобиться п'ять днів, а також розгортання оптичної системи перед третім маневром наприкінці подорожі для виходу на орбіту.


Фото в анонсі: Останній погляд на «Джеймса Вебба». NASA/YouTube