Два самці білої акули разом мігрували на відстань 6 400 кілометрів

Два самці білої акули, на ім'я Саймон і Джекіл, подолали разом понад 6 400 кілометрів та в один день дісталися Канади, куди мігрували з атлантичного узбережжя США. Зазвичай білі акули подорожують поодинці, тому поведінка самців здивувала науковців, які стежили за їхньою міграцією за допомогою встановлених на тваринах трекерів. Можливо, Саймон і Джекіл допоможуть науковцям краще зрозуміти соціальну поведінку акул, про яку сьогодні відомо небагато, розповідає видання The Washington Post.

Джекіл, виловлений для встановлення міток. Chris Ross / OCEARCH

Джекіл, виловлений для встановлення міток. Chris Ross / OCEARCH

Якою була подорож Саймона і Джекіла?

Саймон і Джекіл — молоді самці білої акули (Carcharodon carcharias) віком 10-15 років. У грудні минулого року науковці з природоохоронної організації OCEARCH зловили їх біля американського штату Джорджія, щоб розмістити на них мітки для відстеження. А цього квітня, як вказали дані трекерів, Саймон і Джекіл розпочали міграцію на північ, пливучи вздовж узбережжя Атлантичного океану. Тримаючись на відстані від 10 до 160 кілометрів один від одного, самці одночасно дісталися узбережжя Північної Кароліни, а потім — канадського острова Нова Шотландія та Квебеку, хоча і на деякий час до того розійшлися біля Лонг-Айленда. 11 серпня науковці отримали сигнал від трекера Саймона, що він знаходиться біля провінції Нью-Брансвік. Тепер вони чекають, чи доєднається до нього Джекіл.

Саймон зі встановленим на плавнику трекером. Chris Ross / OCEARCH

Саймон зі встановленим на плавнику трекером. Chris Ross / OCEARCH

Пара стала єдиною, що пливли майже синхронно, з 92 білих акул, міграцію яких наразі відстежують дослідники OCEARCH. Що саме їх пов'язує, поки не зрозуміло. На думку вчених, вони можуть бути братами, або ж слідують один за одним через подібність за розміром: Саймон сягає 2,7 метра у довжину, а Джекіл — 2,4 метра. Утім, дослідники сподіваються, що спостереження за самцями допоможе їм краще зрозуміти, чи здатні білі акули формувати соціальні зв'язки між собою.

  • Раніше ми розповідали, що і сірі рифові акули виявилися більш соціальними, ніж вважалося. Спостереження виявили, що вони збираються у групи, причому настільки закриті, що їхній склад може не змінюватися роками.

👋 Підпишіться на наш телеграм-канал чи інстаграм та не пропускайте найцікавіше зі світу науки!