Два реброплави злилися в єдиний організм після пошкодження частин тіла
Два реброплави через пошкодження частин тіла злилися в єдиний організм з синхронізованими нервовою та травною системами, показало дослідження біологів. Це відкриття свідчить, що ці тварини не розрізняють свої та чужорідні тканини або принаймні не відторгають їх. Така здатність могла розвинутися у них через поодинокий спосіб життя, адже реброплави рідко стикаються з іншими особинами свого виду. Про відкриття розповіли у журналі Nature.

Два злитих реброплави синхронно відповідають на доторк піпетки і рухаються разом. Jokura et al. / Current Biology, 2024
Як виявили незвичайну здібність реброплавів?
Науковці помітили аномально великого реброплава з додатковим ротом і сенсорним органом. Він належав до виду Mnemiopsis leidyi — це кишковопорожнинні тварини, що подібні на медуз, але не мають жалких клітин. Підозрюючи, що така будова тіла тварини є наслідком злиття двох особин, науковці вирішили екпериментально це перевірити.
Вони відрізали частини тіл реброплавів і поміщали їх поруч в акваріумі. У дев’яти з десяти випадків пошкоджені тіла двох тварин зливалися, об’єднуючи при цьому нервову та травну системи. Це свідчить про надзвичайну регенерацію реброплавів, які є одними з найдавніших багатоклітинних організмів.
А чим особливі інші кишковопорожнинні
🪼 Найвідомішими кишковопорожнинними є медузи, і попри уявлення, що їхня нервова система є доволі примітивною, науковці за допомогою генної модифікації її візуалізували та віднайшли структуровану мережу нервових клітин.
🧠 Навіть попри відсутність мозку медузи виявили здатність навчатися на власних помилках і виявляти зв’язок між кількома явищами.
🧬 У медузи, яка після розмноження омолоджується та таким чином наближається до безсмертя, виявили генетичні особливості, які допомагають їй уникати старіння.