Дрони відлякали ведмедів гризлі від людських поселень краще за собак, автомобілі чи постріли гумовими кулями. Як виявилося, у 91 відсотку випадків ведмедів вдавалося прогнати за допомогою дрона. Цей метод може стати особливо корисним у регіонах, де людські поселення перетинаються з середовищем існування ведмедів, захищаючи як людей і свійських тварин, так і самих гризлі. Про вихід статті у журналі Frontiers of Conservation Science розповіло видання The Guardian.
Чому вирішили використовувати саме дрони?
Дослідження проводили у Монтані — штаті на заході США, де кількість нападів гризлі на худобу зросла у сім разів за вісім років. Під час 163 нападів ведмедів науковець тестував різні нелетальні засоби захисту від них. Як виявилося, відлякування ведмедів за допомогою сторожового собаки було ефективним лише у 57 відсотках випадків.
Відлякування за допомогою автомобілів та вогнепальної зброї, що стріляє гумовими кулями, було більш успішним, допомагаючи позбутися ведмедів у 85 та 74 відсотках випадків відповідно. Але найбільш ефективними були дрони, імовірно, бо їхнє гудіння схоже на рій бджіл або через те, що ведмеді раніше з ними не стикалися, тож бояться більше.
Дослідник відлякує ведмедя гризлі за допомогою дрона. The Guardian / YouTube
Але й у використання дронів є свої недоліки — один такий коштує близько 2000 доларів, вони не можуть літати за сильного вітру та потребують навченого оператора. Разом із тим, дрони дозволяють з безпечної відстані відлякувати ведмедів навіть у тих місцях, куди важко дістатися авто чи з собаками, не завдаючи гризлі шкоди.
- Від нападів гризлі постраждали й мешканці Каліфорнії — там гризлі навчилися відчиняти двері будинків й автівок, а один навіть поселився у покинутому будинку.
- У Туреччині ведмідь, що вирішив поласувати медом з вуликів, отруївся галюциногенним медом, який місцеві мешканці використовують у народній медицині.