Китайські інженери знайшли для дрона спосіб долати вузькі, а часом і закручені, тунелі. Ключовою особливістю став алгоритм планування руху, який генерує для коптера траєкторії з плавних ривків вздовж тунелю. Як політав дрон, вчені опублікували на своєму YouTube-каналі. Як вони пишуть у своїй статті, що буде опублікована у IEEE Robotics and Automation Letters, це єдина система, яка дозволила коптеру автономно пролетіти крізь тунель шириною, меншою за 0,6 метра.
«Ані швидко, ані повільно» — так назвали свою статтю інженери з Гонконзького університету науки і технологій, де показали, як їхній 40-сантиметровий дрон може долати вузькі тунелі і вентиляційні труби діаметром до 70 сантиметрів. На швидкості близько метра в секунду коптер жодного разу не зіткнувся і не впав посеред шляху, а при цьому самостійно зміг залетіти та вилетіти з труби. У цьому дрону допоміг ліхтарик, камера з лідаром, а також алгоритм планування, який може прокласти безпечний шлях.
Алгоритм враховує і різку зміну аеродинаміки на вході та виході з тунелю, і можливу заплутаність шляху, розраховуючи траєкторію, яка складається з маленьких ривків вздовж осьових ліній тунелю. Так дрон зміг подолати проблеми, які виникають у подібних літальних засобів у замкнених просторах, а зокрема складність оцінки свого положення, а також обмежений простір для маневрів та високу імовірність зіткнення. Тому ще одне складне завдання для коптерів можна вважати подоланим.
Парк розваг для дронів. HKUST Aerial Robotics Group / YouTube
Куди ще може дістатися дрон?
🎣Наприклад, дрон-причепа може скласти гвинти і поплавати. Іноді чіпляючись до інших роботів чи каміння
🚪Загалом вміння складати гвинти є корисним — так можна також влітати у вузькі отвори, а за потреби і хапати так вантаж
👷А навичка будувати траєкторії для польотів у тунелях знадобиться підземному дрону, якому гвинти вже захистили для польотів у шахтах