Дрон з руками-ножицями збере зразки рослин для біологів

Іспанські інженери показали руки-ножиці, за допомогою яких зразки рослин зможе збирати дрон. Встановлений на дрон маніпулятор відріже потрібний листок чи стебло, а потім триматиме його, поки безпілотник не прилетить назад до оператора. Ножиці вже випробували на орнітоптері, пишуть розробники у статті, опублікованій у Robotica.

Руки-ножиці для дрона зрізають рослину. Saeed Rafee Nekoo et al. / Robotica, 2023

Руки-ножиці для дрона зрізають рослину. Saeed Rafee Nekoo et al. / Robotica, 2023

Навіщо дрону підрізати кущі?

Безпілотники вже давно використовуються біологами для оцінки стану зелених насаджень та біорізномаїття, адже дають можливість швидко дослідити велику територію. Інженери з Севільського університету вирішили полегшити вченим дослідження та створили для дрона роборуку, якою той збиратиме зразки рослин.

Схожий на скорпіона за формою маніпулятор складається з двох «рук»: одна з ножицями, а друга має «пальці», щоб тримати зібране. Загальна вага роборуки разом з сервоприводами та електронікою склала всього 94,1 грама, тому такі ножиці зможе нести на борту майже будь-який стандартний безпілотник.

В експериментах ножиці випробували на орнітоптері — безпілотнику, у якого замість гвинтів політ забезпечує махання крилами. Дрон успішно політав з маніпулятором, а щоб збирати з його допомогою зразки рослин, безпілотник слід додатково оснастити камерами, які допоможуть правильно обрізати їх, пишуть розробники.

Випробування ножиць для дрона. GRVC Robotics Laboratory / YouTube

Раніше ми розповідали про дрон, який збирає зразки матеріалу з рослин за допомогою клейкої стрічки. Зразки ліпляться до неї, коли безпілотник приземлятиметься на насадження.