Дрон для інспектування заводів наділили навичками картографування

Швейцарська компанія-виробник промислових дронів Flyability представила нову версію свого квадрокоптера Elios, який на додачу до лідара і сітки для захисту від зіткнень, отримав здібність картографувати місцевість, якою рухається. Програмне забезпечення SLAM допоможе Elios 3 створювати 3D-моделі місцевості під час польоту та краще виконувати свої завдання як інспектора закритих промислових приміщень. Дрон компанія презентувала на своєму сайті.

Новий дрон Elios 3. Flyability

Новий дрон Elios 3. Flyability

Навіщо дрон заточили в клітку?

Дрони як ніхто краще пасують для інспекційних робіт: вони можуть швидко покрити велику територію, а також працювати у складних середовищах з обмеженим доступом. Втім, для цього дронам і самим потрібен захист, а особливо — для їхніх гвинтів. І компанія Flyability, яка спеціалізується на розробці промислових дронів, які мають працювати у таких умовах, запропонувала для своєї серії дронів Elios сховати їх у клітку. Каркас з вуглецевого волокна діаметром 40 сантиметрів повністю оточує квадрокоптер та розміщений на підвісі, обертаючись, що дасть дрону змогу не змінювати напрямок польоту навіть при зіткненні. Розробники обіцяють, що каркас дозволить дрону не лише відскакувати від перешкод, а і навіть котитися ними.

Так дрони Elios зможуть інспектувати службові коридори, цистерни та інші приміщення. Сам дрон всередині клітки знаходиться у «перевернутому» стані: його гвинти знаходяться знизу, а термодатчик і світлодіодні ліхтарі для польотів у темряві згори.

Як дрон може працювати на заводі?

У Elios є камери видимого світла високої чіткості, а також термодатчик низької роздільної здатності, які корисні у темряві. На його борту нема GPS-приймача з розрахунку на те, що у підземних приміщеннях можуть бути проблеми зі зв'язком. Тому для орієнтування по місцевості дрон наділили лідаром, а версію Elios 3 — ще і системою одночасної локалізації і картографування (SLAM). Так дрон зможе не лише орієнтуватися за місцевістю, а і будувати 3D-мапи, що дасть змогу візуалізувати місця, які він інспектуватиме.

Flyability

Подібні каркаси — не нове явище для коптерів. Подібний дрон, який також має літати під землею має так само стаціонарний каркас із вуглецевої піни, який оточує гвинти, а орієнтування шахтами йому забезпечують лідар і камери. Також ми розповідали про натхнену рибами-їжаками «подушку безпеки» для дронів — подібний каркас, який може розкритися при зіткненні та захистити і дрон, і те, з чим він зіткнувся.


Фото в анонсі: Flyability