Довгощупові вудильники віддали перевагу життю догори дриґом

Окремі види глибоководних риб з роду довгощупових вудильників пристосувалися все життя проводити вверх животом. Науковці припускають, що у такий спосіб рибам легше плавати та керувати своїм довгим, у порівнянні з іншими вудильниками, відростком на голові, яким вони приманюють дрібну здобич. Спостереження описане у Journal of Fish Biology.

Довгощуповий вудильник вверх животом. Andrew L. Stewart et al. / Journal of Fish Biology, 2023

Довгощуповий вудильник вверх животом. Andrew L. Stewart et al. / Journal of Fish Biology, 2023

Як помітили перевернуте життя вудильників?

Команда морських біологів з Нової Зеландії, США та Китаю звернули увагу на перевернутих догори дриґом риб під час вивчення океану за допомогою дистанційно керованого підводного апарату з камерою. В океанічному жолобі неподалік Японії на глибині понад 5 300 метрів вони побачили у дивній позі представника роду довгощупових вудильників (Gigantactis). Вчені зацікавилися явищем і з'ясували, що подібне плавання спостерігали інші дослідники ще в 1999 році, однак вважали це аномалією. Пошукавши ретельніше, автори віднайшли ще вісім відео з перевернутими вудильниками, які плавали у такій позі не під час певної діяльності, як-от полювання, а постійно. Оскільки приманка на голові довгощупових вудильників може вчетверо перевершувати у довжині тіло риби, то вчені припускають, що поза вверх животом допомагає легше керувати відростком, позаяк він вільно звисає з верхньої частини голови.

  • У глибоководних вудильників нещодавно вперше виявили флуоресценцію — їхня приманка світиться зеленим, коли на неї світити синім світлом.