Дослідження вказало на відсутність безпечної дози кави для вагітних

Ісландські вчені пов’язали вживання кави під час вагітності з підвищеним ризиком викидню, мертвонародження та низькою масою тіла новонароджених. Такі результати вони отримали, коли проаналізували 37 наукових праць, присвячених вивченню впливу кофеїну на вагітних. Дослідження вийшло в журналі BMJ Evidence-Based Medicine.

Офіційні рекомендації у Великобританії, США та Європі називають безпечною дозою кофеїну для вагітних орієнтовно 200 міліграмів. Стільки міститься приблизно у двох чашках кави середньої міцності. Однак автори нового дослідження вважають, що навіть ця доза може нашкодити здоров’ю вагітної та дитини.

Звідки взявся результат?

Науковці ретельно вивчили дані 37 обсерваційних досліджень ефекту кофеїну на вагітність. На основі них вчені знайшли зв’язок між його вживанням вагітними та підвищеним ризиком виникнення щонайменше п’яти негативних наслідків: викидня, мертвонародження, низької маси або розміру тіла новонароджених, дитячої гострої лейкемії, дитячої зайвої ваги та ожиріння.

Під час дослідження було враховано такі чинники, як маса тіла учасників дослідження, вік, історія вагітності, вживання алкоголю та вплив різних забруднювачів.

Що кажуть вчені?

Вчені вважають, що їхні результати вказують на неактуальність сучасних рекомендацій органів охорони здоров’я для вагітних щодо споживання кофеїну та наполягають на тому, що вони потребують радикального перегляду. Вчені радять вагітним та тим, хто планує дитину, на цей час уникати продуктів, що містять кофеїн, наприклад, кави, чаю, енергетичних напоїв.

Втім, з результатами нового дослідження погодилися не всі. Речник Британської кавової асоціації, зазначив, що стаття не надає доказів причинно-наслідкового зв’язку, а речник Королівського коледжу акушерів та гінекологів Великобританії вважає, що вагітним слід обмежити, а не повністю відмовитися від споживання кофеїну. Вони закликали споживачів поки що прислухатися до чинних порад служб охорони здоров’я щодо кількості споживання кофеїну вагітними.