Технології
Технології

Дослідники створили штучну шкіру, яка може відчувати біль

Вчені з Мельбурнського королівського технологічного університету створили прототип електронної шкіри, що здатна відчувати біль так само, як і шкіра людини. Цей винахід можна буде застосовувати для створення протезів. Стаття про це доступна у журналі Advanced Intelligent Systems.

Як працює нова штучна шкіра?

Нова штучна шкіра працює використовує три запатентованих технології:

  1. електроніку, яка поєднує оксидні матеріали з біосумісним кремнієм. Вона прозора, гнучка, тонка та зручна для носіння. Така технологія була розроблена для виготовлення датчиків, що контролюють стан вплив навколишнього середовища на здоров’я людини, зокрема, ультрафіолетового випромінювання.
  2. покриття, що в 1000 разів тонше за людське волосся. Воно виготовлене на основі діоксиду ванадію та реагує на тепло, змінюючи свою кристалічну структуру.
  3. клітини електронної пам’яті, що імітують те, як мозок використовує довготривалу пам’ять для згадування та збереження попередньої інформації

У результаті вчені створили штучну шкіру, що імітує майже миттєву реакцію зворотного зв’язку. Вона може реагувати на хворобливі відчуття з такою ж швидкістю, як нервові сигнали передаються в мозок. Штучна шкіра включає три різні типи датчиків: для дотику, температури та болю.

Навіщо це вченим?

Така технологія зробить можливим виготовлення компонентів та пристроїв, які демонструють реакцію, подібну до реакції людського тіла. Зокрема, електронна штучна шкіра застосовується на протезах. Багато з них підключаються до центральної нервової системи людини, тож ця методика буде використана для передачі електричних сигналів зі штучної шкіри в нервову систему. Також вона може стати альтернативою шкірним трансплантатам, наприклад, для постраждалих від опіків. Якщо пацієнт не зазнав довгострокових пошкоджень внаслідок травм, електронна шкіра може стати тимчасовим рішенням. Для постійної заміни шкіри цю технологію ще потрібно протестувати.