Дитячі іграшки утворили 3,2 мільярда кілограмів електронного сміття за рік

Дитячі іграшки виявилися одним з основних джерел електронного сміття. Фахівці ООН підрахували, що на них припадає 35 відсотків від всього об'єму електронних відходів — 3,2 мільярда кілограмів на рік. Про це розповідає видання New Scientist з посиланням на звіт ООН.

Nareeta Martin / Unsplash

Nareeta Martin / Unsplash

Яке ще електронне сміття забруднює планету?

Всього, за підрахунками фахівців, кількість електронного сміття сягає 59,4 мільярда кілограмів щорічно, причому збирається для переробки всього 17 відсотків. Як відзначили у звіті, близько 9 мільярдів кілограмів електронного сміття належить до так званого «невидимого сміття», яке споживачі не відносять до електронних відходів. Окрім іграшок, це зокрема дрібні побутові прилади, як-от електронні зубні щітки і бритви, а також електронні сигарети та кабелі. Фахівці закликають звертати увагу на сміття, яке викидається, а особливо на електронне, адже воно шкодить довкіллю небезпечними хімічними речовинами, зокрема свинцем, кадмієм та міддю, які потрапляють у ґрунти і водойми.

  • Раніше науковці підрахували кількість сміття, викинутого за час пандемії COVID-19. Кількість пластикового сміття оцінили у понад 8 мільйонів тонн.