Льодяник зібрав слину для аналізу на бактерії

Льодяник для збору зразка слини на мікробіологічний аналіз виявився так само дієвим, як стандартні методи відбору зразків. Дослідження американських вчених свідчить, що виріб успішно збирає мікроби ротової порожнини для виявлення у лабораторії і водночас високо оцінюється пацієнтами, йдеться у статті журналу Analytical Chemistry.

Діагностичний льодяник CandyCollect. Analytical Chemistry

Діагностичний льодяник CandyCollect. Analytical Chemistry

Навіщо цей льодяник?

Для визначення мікрофлори ротової порожнини людини при діагностуванні респіраторних захворювань часто використовують мазки з горла або відбір зразків слини через плювок у невеликий контейнер. Перший метод зазвичай здійснюється кваліфікованим медичним персоналом і неприємний, тоді як інший багатьом здається дещо грубим, через що вчені Університету Вашингтона розробили більш приємний, придатний для домашнього використання метод тестування. Це льодяник CandyCollect з цукрозамінника ізомальту, прикріплений до подібної на ложку палички. Її дно має рельєфну поверхню зі спіральними борознами, у які накопичується слина при споживанні льодяника.

Попередні випробування «у пробірці» підтвердили, що разом із рідиною до палички прикріплюються бактерії, яких можна виявити методом полімеразної ланцюгової реакції. У новій роботі тест пройшов випробування на людях.

Як показав себе льодяник у реальних умовах?

Вчені відправили на тестування 28 дорослим добровольцям льодяники CandyCollect, а також два стандартні набори для відбору мазка та плювка. Відтак зібрані зразки попросили відправити поштою до дослідників. У лабораторії усі зразки перевіряли на наявність бактерій Streptococcus mutans та Staphylococcus aureus, що у багатьох є частиною нормального мікробіому ротової порожнини. З'ясувалося, тестування льодяником у 100 відсотках випадків правильно виявляє бактерій, судячи з їх виявлення хоча б одним зі стандартних способів. Водночас льодяник отримав найбільшу прихильність учасників, які оцінили комфорт від тесту.

Розробники CandyCollect зазначають, що їхній виріб не псується протягом року за кімнатної температури, що робить його зручним для тривалого зберігання як у лікарняних умовах, так і вдома.