Датчик вологи перевірить полив рослин і удобрить їх

Японські інженери створили датчик вологості ґрунту, який не лише не нашкодить рослинам, а й удобрить їх. Датчик складається з біорозкладних паперу і воску, а також нетоксичного для ґрунтів олова. Безпечність пристрою успішно перевірили у розсаді з японським гірчичним шпинатом. Стаття науковців опублікована в Advanced Sustainable Systems.

Схема роботи датчика. Takaaki Kasuga et al. / Advanced Sustainable Systems, 2023

Схема роботи датчика. Takaaki Kasuga et al. / Advanced Sustainable Systems, 2023

Як працює сенсор?

За задумом науковців, дані про вологість ґрунту сенсор передаватиме за допомогою тепла. Що більше вологи у ґрунті, то більше тепла випромінює датчик, що його може зафіксувати інфрачервона камера. Ці дані допоможуть фермерам стежити за полями, а коли прийде час обробляти землю, це можна робити одразу з датчиками. Зруйнована воскова оболонка пришвидшить розкладання пристроїв, що вивільнить у ґрунт поживні речовини. На прикладі японського гірчичного шпината (Brassica rapa var. perviridis), поруч з яким розмістили датчики, науковці показали, що компоненти пристроїв не шкодять рослині, на відміну від їхніх аналогів, які містять мідь або срібло.

  • Деякі датчики можна вбудовувати одразу у рослини. Такі сенсори допоможуть відстежувати рівень арсену в ґрунті, який є токсичним для людей та екосистем загалом.