Кимвали з Пакистану дісталися Оману 4200 років тому
Археологи знайшли в Омані музичний інструмент кимвали, або тарілки, який використовували для проведення ритуалів і виготовили за технологією з Пакистану. Як вважають дослідники, це свідчить про спільну музичну культуру того часу по обидва боки Перської затоки. Імовірно, ритуали з використанням кимвалів також прийшли до Оману з Пакистану протягом бронзової доби. Дослідження опублікували в журналі Antiquity.
Виправлено о 12:15 12.04.2025: у попередній версії новини ми припустилися помилки, назвавши знайдений інструмент цимбалами через співзвучність з англійським словом «cymbals», насправді ж правильна його назва «кимвали». Просимо вибачення у наших читачів!
Яким був давній музичний інструмент?
Пару кимвалів, тобто мідних тарілок, відшукали в оманському місті Дахва, де археологи проводили розкопки поселень бронзової доби (3500-1100 роки до нашої ери). Вони були закопані в храмі для проведення ритуалів. Ці кимвали є єдиним добре збереженим музичним інструментом того часу, який знаходили на території Аравійського півострова.
Хоча кимвали виготовили з добутої на місці міді, їхня форма збігається з формою музичних інструментів, знайдених в долині Інду в Пакистані та на зображеннях з Месопотамії. Це свідчить про міграцію давніх мешканців Пакистану на захід разом із їхньою культурою. У майбутньому науковці мають дослідити, як використання кимвалів і музики в ритуалах і повсякденному житті відрізнялося в різних поселеннях Перської затоки.
- Дослідження іншої пам’ятки давнини, британського Стоунхенджа, вказало на те, що його побудували так, щоб всередині посилювалася гучність слів і музики.