Чотири роди бактерій в анальних залозах посприяли спілкуванню котів

Американські біологи визначили бактерії в анальних залозах котів, які, найімовірніше, відповідальні за формування індивідуального запаху, за допомогою якого ссавці комунікують. Бактерії представники родів Corynebacterium, Bacteroides, Proteus і Lactobacillus виявилися найбільше пов'язаними з леткими сполуками секрету, які формують запах у ссавців. Дослідження опубліковане у журналі Scientific Reports.

Peter Lam CH / Unsplash

Peter Lam CH / Unsplash

Як коти спілкуються запахом?

Домашні коти (Felis catus) спілкуються не лише через поведінку та вокалізацію — важливим аспектом їхньої комунікації є запах. Зокрема, за сильним запахом із анальних залоз вони можуть дізнатися про іншу тварин її стать, вік, репродуктивний статус та кровну спорідненість з нею. Водночас мало відомо про те, які саме сполуки відповідають за точну ідентифікацію, хоч попередні дослідження вказували, що важлива роль у цьому належить речовинам, які виробляють бактерії. Визначити, які саме мікроби слугують нюховим паспортом, взялися науковці Каліфорнійського університету в Девісі. Вони проаналізували хімічний та мікробний склад секрету анальних залоз 23 котів, що проходили обстеження у ветеринарів.

Що пахне в анальних залозах котів?

Дослідження показало що загалом в анальних залозах котів переважають бактерії п'яти родів: Corynebacterium, Bacteroides, Proteus, Lactobacillus та Streptococcus. Найімовірнішими кандидатами на виробників запаху визначили Corynebacterium frankenforstense, Proteus mirabilis, Lactobacillus johnsonii та Bacteroides fragilis. Вони були найбільше пов'язані з леткими жирними кислотами, кетонами, альдегідами та спиртами в секреті анальних залоз.

Проте співвідношення бактерій та загалом склад мікробіому залоз сильно відрізнявся у тварин. Зокрема, вчені виявили відмінності, у залежності від віку та ваги котів. Імовірно, мікробіом анальних залоз, залежить від дієти, загального стану здоров'я тварин та умов її проживання. Наступні дослідження з більшою кількістю котів допоможуть уточнити механізм продукування запаху у домашніх тварин.