Чотири нові види восьминогів знайшли на глибині трьох кілометрів

Біля берегів Коста-Рики на глибині приблизно три кілометри морські біологи виявили чотири нові види восьминогів. Тварин побачили за допомогою дистанційно керованого підводного апарату, за допомогою якого проводять експедиції науковці зі Schmidt Ocean Institute. Про знахідку повідомив New Scientist.

Восьминоги біля Ель-Дорадо. Schmidt Ocean Institute

Восьминоги біля Ель-Дорадо. Schmidt Ocean Institute

Де знайшли нові види?

Нових восьминогів помітили під час експедицій у червні та грудні минулого року поблизу двох гідротермальних джерел. Здебільшого такі джерела мають температуру близько 350 градусів Цельсія, однак восьминоги облюбували значно помірніші, з температурою трохи більш як 10 градусів Цельсія, попри 2 градуси у морського дна. Поки що із чотирьох видів офіційно описали лише один, названий восьминогом Дорадо за назвою підводного пагорба Ель-Дорадо, біля якого його помітили. Це представник роду Muusoctopus, самки якого виводять потомство у відносно теплих водах. Всі нові види, схоже, ведуть одиноке життя, що характерно для глибоководних восьминогів. Їх вивчення може посприяти вдосконаленню костариканської політики щодо захисту видів, що особливо актуально, зважаючи на загрози для морського життя від людської діяльності.

  • В описі нових видів восьминогів у пригоді стає і комп'ютерна томографія, яка дозволяє уникнути проведення розтину й пошкодження зразка. У такий спосіб науковці нещодавно описали новий, вкрай рідкісний вид восьминогів-дамбо.