Чоловіки виявилися схильнішими допомагати жінкам з ерегованими сосками

Американські психологи продемонстрували, що чоловіки більш схильні допомагати жінкам, у яких помітна ерекція сосків, ніж тим жінкам, чиї соски не помітні через одяг. При цьому опитувані учасниці дослідження не вважали, що якісь жінки більше заслуговують на допомогу, однак не забажали включати жінок з ерекцією сосків у свої соціальні кола, пишуть вчені у статті журналу Evolutionary Behavioral Sciences.

Victoria Strukovskaya / Pexels

Victoria Strukovskaya / Pexels

Звідки взялася ідея дослідження?

Хоча люди здебільшого осуджують упереджене ставлення до когось лише на основі зовнішнього вигляду, дослідження показують, що це зовсім не рідкісне явище. Особливо, якщо мова йде про оцінювання зовнішності жінки. Минулого року дослідження науковців з Університету штату Нью-Йорк показало, що на сприйняття жінки може вплинути навіть те, чи проглядають з-під її одягу ереговані соски. Тоді учасникам показували серію фотографій жінок, чиї соски були помітними або непомітними через одяг. Обличчя людей на фотографіях були затемнені, щоб піддослідні не могли орієнтуватися на емоційні вирази. Тоді з'ясувалося, що і чоловіки, і жінки схильні проєктувати більш позитивні емоції на жінок із ерегованими сосками, а чоловіки сприймали їхні груди ще і як сигнал про більш сексуально сприйнятливий стан. У новій роботі вчені вирішили продовжити вивчення теми та дослідити, чи впливає стан сосків жінки на прояв до неї альтруїзму.

Як це вивчали?

Цього разу дослідники теж використовували фотографії жінок із затемненими обличчями та ерегованими чи непомітними сосками. У дослідженні взяли участь 75 студентів та 346 студенток гетеросексуальної орієнтації, яких просили оцінити, наскільки вони готові допомогти зображеній на фото жінці, за шкалою від 1 до 9. Прояв альтруїзму стосувався таких речей, як прохання позичити 100 доларів, допомоги з поламаним авто чи навчанням тощо. Також учасників просили сказати, чи хотіли б вони бачити жінку на фото як частину їхнього кола спілкування.

Які результати опитування?

Науковці зазначають, що чоловіки були більш схильними допомагати та включати в коло спілкувань тих жінок, чиї соски були ерегованими на фото і явно проглядалися через одяг. Особливо це стосувалося випадків, коли альтруїзм полягав у більшій взаємодії з жінкою, наприклад, допомозі у навчанні чи з поламаним авто. Чоловіки також сприймали жінок із ерегованими сосками як таких, що з більшою ймовірністю допомагатимуть їм самим.

Натомість учасницям дослідження не здалося, що жінки з ерекцією сосків більше заслуговують на допомогу та не вважали, що вони більш схильні були б допомогти їм. Також, на відміну від чоловіків, опитувані студентки не захотіли включати у свої соціальні групи жінок з помітною ерекцією сосків.

Автори й надалі прагнуть вивчати це питання, але вже з фотографіями інших жінок. Вони зазначають, що у цьому дослідженні всі зображені жінки мали привабливі тіла, і вони хочуть перевірити, чи такою ж буде реакція учасників на жінок старшого віку, різної тілобудови або коли їхні вирази обличчя не приховані.