Чеські археологи перепливли Егейське море на копії доісторичного човна

Група археологів із Чехії успішно здійснила 500-кілометрову подорож через Егейське море на копії доісторичного судна — човна-довбанки віком 8 000 років. Їхній успіх доводить, що прості човни могли сприяти розселенню ранніх популяцій фермерів Середземним морем. Про досягнення повідомляє Arkeonews.

Археологи на човні, що є копією 8 000-річного судна. Arkeonews

Археологи на човні, що є копією 8 000-річного судна. Arkeonews

Куди пливли археологи?

Команда науковців на чолі з археологом Радомиром Тіхим (Radomír Tichý) випробовувала можливість долати великі відстані морем на човні-довбанці — це невелике судно, виготовлене з єдиного стовбура дерева видовбуванням його серцевини. Такі човни є одними з найстаріших, фрагменти яких збереглися з часів кам'яної доби. Для вчених це вже четверта подібна експедиція. Цього разу вони пливли на копії човна, який знайшли 1994 року поблизу Риму й чий вік оцінили у 8 000 років. Це судно вагою майже три тони із довжиною в 11,5 метрів, а шириною в 1,2 метра. У ньому помістилося 20 гребців та один керманич.

Дослідники пливли з грецького острова Самос до півострова Пелопоннес, здолавши 500 кілометрів Егейського моря. На це пішло близько місяця, за який гребці веслували протягом 100 годин та пливли з середньою швидкістю 5 кілометрів на годину. Уночі вчені зупинялися на відпочинок на численних островах по дорозі. Про свою подорож вчені планують видати комікс та випустити фільм.