Червоні водорості у фекаліях корів зменшать викиди метану в атмосферу

Шведські вчені з'ясували, що додавання червоних водоростей до фекалій корів дозволяє на понад 40 відсотків знизити кількість метану, який вони виділяють. Науковці сподіваються, що їхній підхід допоможе скоротити глобальні викиди парникових газів та їхній вплив на глобальне потепління, розповідає про результати дослідження видання New Atlas.

Depositphotos

Depositphotos

Як водорості рятують від потепління?

Метан, як і вуглекислий газ, впливає на зміни клімату, сприяючи парниковому ефекту. Близько третини всього метану, який утворюється внаслідок людської діяльності, припадає на розведення рогатої худоби. Перетравлюючи траву і сіно, вона виділяє метан у великих кількостях. Детальніше про це ми розповідали у наших картках «Яка роль корів у глобальному потеплінні?».

Зменшити вплив тваринництва на зміни клімату можуть водорості Asparagopsis taxiformis, які містять бромоформ, що зменшує утворення метану. Раніше вчені вже демонстрували, що якщо додати ці водорості до раціону корів, вони викидають на більш як 80 відсотків менше метану. У новому дослідженні науковці з Шведського університету сільськогосподарських наук перевірили, чи зможуть водорості зменшити кількість метану, який утворюється безпосередньо у фекаліях корів. Адже за оцінками, близько 12 відсотків викидів метану, що продукується худобою, припадає на відходи від них, які зберігаються на фермах.

Що треба робити з водоростями?

Спершу вчені прагнули оцінити, чи утворюється менше метану у фекаліях корів, які споживали червоні водорості. Так виявилося, що у корів, які мали у раціоні водорості, фекалії продукують на 61 відсоток менше метану, порівняно з коровами, яким водоростей не давали. Однак, вчені з'ясували, що за допомогою водоростей можна зменшити викиди метану, не змінюючи дієту тварин. Всього пів відсотка водоростей від загального об'єму відходів, дали можливість на 44 відсотки зменшити кількість утвореного метану, порівняно з відходами корів, до яких водорості не додавали.

Раніше ми розповідали, що знизити шкоду від тваринництва екології можна, привчивши телят до туалету.