Будівельники натрапили на найстарішу у Великій Британії різьбу по дереву

Під час будівництва майстерні у графстві Беркшир робочі викопали фрагмент колоди зі слідами різьблення, чий вік оцінили у приблизно 6000 років. Вона є найстарішою подібною знахідкою у Великій Британії, повідомляє організація Historic England.

Найстаріша деревина з різьбою у Великій Британії. Derek Fawcett

Найстаріша деревина з різьбою у Великій Британії. Derek Fawcett

Як знайшли стародавню колоду?

Цінний шматок дубового дерева сягає 1 метра у довжину, 42 сантиметри у ширину та 20 сантиметрів у товщину. Його знайшли у траншеї, яку будівельники викопали для фундаменту нової будівлі на заході Беркширу. Колода була занурена у шар торфу, який може зберігати органічні речовини протягом тисячоліть через бідне на кисень середовище. Власник землі одразу звернув увагу на те, що дерево виглядає дуже старим і має неприродні, можливо, рукотворні, насічки. Чоловік повідомив про знахідку місцевій владі, яка залучила до вивчення археологів, зокрема з Historic England. Ті провели радіовуглецеве датування, яке вказало, що дерево походить із 4640-4605-х років до нашої ери.

Найстаріша деревина з різьбою у Великій Британії. Derek Fawcett

Найстаріша деревина з різьбою у Великій Британії. Derek Fawcett

Щодо різьби, то науковці не впевнені, що хотіли показати ними стародавні митці. Але відмічають, що вони подібні до орнаменту на Шигірському ідолі — найдавнішій збереженій дерев'яній статуї, чий вік оцінюють у 12 тисяч років.

Ілюстрація виявленого різьблення по дереву. Judith Dobie / Historic England

Ілюстрація виявленого різьблення по дереву. Judith Dobie / Historic England