Британка захворіла на гарячку денге на півдні Франції

Британські та французькі лікарі повідомили про жінку з Великої Британії, яка минулого року захворіла на півдні Франції на гарячку денге — інфекційну хворобу, яку переносять комарі. Пацієнтка була однією з постраждалих від спалаху денге, що вирував на півдні Франції у вересні 2022 року. Опис клінічного випадку автори представили на Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ECCMID 2023) у Копенгагені.

Самка комара Aedes aegypti. CDC / Wikimedia Commons

Самка комара Aedes aegypti. CDC / Wikimedia Commons

Що у цьому дивного?

Вірус денге переноситься комарами Aedes aegypti та Aedes albopictus, які типово населяють тропічні регіони Азії, Африки та Америк. Однак із потеплінням клімату вони отримали можливість поширитися навіть на південь Європи, потенційно приносячи й небезпечну інфекцію. І медики Лікарні для тропічних захворювань і Лабораторії рідкісних та завезених патогенів у Великій Британії та Регіонального агенства охорони здоров'я у Марселі вже повідомили про спалах хвороби на півдні Франції у вересні минулого року.

У доповіді йдеться про 44-річну жінку, яка звернулася у Великій Британії по медичну допомогу через триденну гарячку, біль за очима та в м'язах і червонуватий висип по всьому тілу. Вона сказала, що за день до симптомів повернулася з невеликого села біля Ніцци і не відвідувала інші країни. Інші члени сім'ї, з якими вона проживала, проявили ті ж симптоми. Лабораторне обстеження показало, що жінка хвора на класичну гарячку денге без ускладнень, тож їй призначили підтримувальну терапію, поки вона не одужала. Як пізніше з'ясувалося, пацієнтка була однією з постраждалих від спалаху денге, який зареєстрували у комунах Сен-Жане та Гатьєр у вересні 2022 року. Крім нього, на півдні Франції того року фіксували ще два спалахи, що вказує на потребу посилення уваги до симптомів, які нагадують тропічну гарячку денге, навіть у європейських країнах.