Бразильські жаби сформували успішний любовний трикутник

Самці тропічної жаби Thoropa taophora під час сезону розмноження спарюються винятково з двома самками, показує дослідження вчених з Бразилії. Таким чином це стало першим зареєстрованим випадком гаремної полігінії серед амфібій, йдеться у статті бразильських вчених, яку опублікували у журналі Science Advances.

Полігінія ж поширена у тварин?

Гаремна полігінія, коли багато самок спарюються із одним самцем під час тривалого періоду розмноження, відома для багатьох тварин, зокрема безхребетних, кісткових риб, ящірок, птахів та ссавців. Але серед амфібій до цих пір не помічали якоїсь вірності конкретним партнерам.

То що нового дізналися?

Вивчаючи тропічні жабу Thoropa taophora, науковіці помітили, що пуголовки цього виду із одного місця розмноження завжди мають спільного батька і одну з двох матерів. Як показало спостереження за допомогою відеокамери, самці цього виду під час шлюбного періоду взаємодіють лише із двома самками. При цьому самець поводиться із двома партнерками неоднаково та проводить із однією з них, яка є домінантною, значно більше часу. Дослід вчених вказує на те, що від 56 до 97 відсотків пуголовків є нащадками саме домінуючих самок. Це вперше вдалося виявити такий тип поведінки серед амфібій.

Для чого їм такі стосунки?

Вчені вважають, що така стратегія розмноження є найбільш вигідною для них в умовах обмежених ресурсів. Самці домінують на невеликих територіях, де можуть охороняти потомство і спаровуватися із декількома самками, тож мати більше потомства. А самки обирають самців, що займають більш вигідні території та навіть за умови присутності ще однієї самки мають більші шанси на успішне розмноження, у порівнянні з тими, що є хоч і єдиними партнерами у самців, зайняли менш придатні ділянки.