Близькість до аеропортів та низьке світлове забруднення збільшили шанси побачити НЛО

Аналіз майже сотні тисяч повідомлень зі США про спостереження неідентифікованих летючих об'єктів показав, що найчастіше НЛО спостерігали у штатах, де менше світлового забруднення, ближче аеропорти й менше дерев. Автори дослідження вважають, що це підтверджує гіпотезу про те, що повідомлення про НЛО залежать від того, наскільки людям легко побачити щось у небі. Про це пише видання New Atlas, а стаття науковців опублікована у Scientific Reports.

«Вогні Фінікса» — серія оптичних явищ, які у 1997 році очевидці в Аризоні і Неваді сприйняли за НЛО. Виявилося, це були вогні від літаків, які літали під час навчань на одній з місцевих військових баз. Huffington Post

«Вогні Фінікса» — серія оптичних явищ, які у 1997 році очевидці в Аризоні і Неваді сприйняли за НЛО. Виявилося, це були вогні від літаків, які літали під час навчань на одній з місцевих військових баз. Huffington Post


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Навіщо це вивчали?

У 2022 році NASA створила розслідувальну групу для вивчення випадків виявлення НЛО. У першій доповіді фахівці повідомили, що іншопланетних об'єктів знайти не вдалося, але вони підкреслили, що і підтвердити природу деяких НЛО важко через нестачу даних. І щоб посприяти кращому розслідуванню цих випадків, дослідники Університету Юта також вирішили проаналізувати звіти про НЛО. За мету науковці поставили пошук закономірностей у повідомленнях про неідентифіковані летючі об'єкти, зокрема щодо місць спостережень і їхнього зв'язку із зовнішніми чинниками, як-от природа чи імовірність побачити щось у небі.

Про що говорять результати аналізу?

Вчені взяли дані Національного дослідницького центру США з питань НЛО, які містять 98 тисяч звітів за 2001-2020 роки. Виокремивши ці спостереження за територією, науковці виявили, що «гарячими точками» у виявленні НЛО є західні штати, як-от Аризона, Невада, Орегон. Також частими були повідомлення зі штату Мен, що знаходиться на сході США. Відтак вчені вирішили подивитися, що об'єднує ці штати за світловим забрудненням неба, хмарністю, кількістю дерев, а також наявністю аеропортів та військових об'єктів.

Мапа, де червоним позначено «гарячі точки» у виявленні НЛО. R. M. Medina et al. / Scientific Reports, 2024

Мапа, де червоним позначено «гарячі точки» у виявленні НЛО. R. M. Medina et al. / Scientific Reports, 2024

За допомогою моделювання дослідники виявили, що усі враховані ними коефіцієнти, окрім даних про хмарність, корелюють із кількістю повідомлень про НЛО з певної місцевості. Наприклад, менша кількість світлового забруднення веде до зменшення кількості повідомлень про НЛО на 7,7 відсотка. Науковці зауважують, що їхня модель спрацьовує, якщо вірити, що всі повідомлення були правдивими й люди справді щось бачили. Але загалом результати підтверджують гіпотезу вчених про те, що повідомлень про НЛО буде більше звідти, де спостерігати за небом простіше. Дослідники сподіваються, що цей аналіз допоможе розслідувати випадки НЛО та з'ясувати, що саме бачили очевидці.