Бактерії допомогли тютюну прорости у місячному ґрунті

Бактерії, які виробляють фосфор, допомогли тютюну прорости у ґрунті, що імітує місячний реголіт. Створеного бактеріями за кілька тижнів фосфору виявилося достатньо, щоб рослини змогли наростити у достатній кількості коріння і листя. У майбутньому вчені випробують у садівництві й інші види мікроорганізмів, пише New Scientist. Стаття дослідників опублікована у Communications Biology.

Вирощений у реголіті з бактеріями тютюн. Yitong Xia

Вирощений у реголіті з бактеріями тютюн. Yitong Xia

Навіщо займатися садівництвом із місячним ґрунтом?

Реголіт — порошкоподібний матеріал, що вкриває Місяць, — дуже бідний на поживні речовини, тому у ньому не зможуть рости рослини. Сьогодні вчені шукають різноманітні способи покращити реголіт для садівництва, що стане у пригоді майбутнім колонізаторам Місяця. Однак важливо враховувати також, що доставка добрив на супутник з Землі буде занадто дорогою, через що дослідники мають винайти підхід, який вимагатиме мінімум ресурсів. Такий метод випробували дослідники з Китайського сільськогосподарського університету.

Чим ґрунту допомогли бактерії?

Вчені заселили імітацію місячного реголіту бактеріями Bacillus mucilaginosus, Bacillus megaterium і Pseudomonas fluorescens, що виробляють у ході метаболізму фосфор. Виявилося, вже за три тижні бактерії можуть збільшити вміст фосфору в реголіті на 200 відсотків. Придатність покращеного бактеріями реголіту для садівництва науковці випробували на тютюні Бентхама (Nicotiana benthamiana).

Вже через шість днів проросла більшість насінин, а через місяць вчені отримали 20–40 рослин із розвиненим корінням і листям. Тепер науковці планують випробувати інші види бактерій, які можуть виробляти поживні для рослин речовини, щоб перевірити, як вони поводяться у місячному реголіті.

Що ще можна вирощувати поза Землею

🌚 Різушку Таля виростили у справжніх зразках місячного реголіту, які доставили під час місій «Аполлон»

🍚 У марсіанському ґрунті проріс генномодифікований рис

🥦 А люцерна допоможе наситити марсіанський реголіт поживними речовинами, щоб у ньому росли й інші овочеві культури