Автономний робот зчистив пил з сонячних панелей

Сицилійський стартап Reiwa Engine показав автономного робота SandStorm, який очищуватиме сонячні панелі від пилу і піску. Так робот допоможе скоротити енерговитрати від забруднення панелей, а також і витрати на їхнє очищення, розповідає про робота видання New Atlas.

Робот на одній з сонячних панелей. Enel Green Power

Робот на одній з сонячних панелей. Enel Green Power

Чому сонячні панелі потребують робота для очищення?

За оцінками, через забруднення поверхонь сонячних панелей піском та пилом, вони можуть втрачати до 25 відсотків ефективності у виробництві енергії. І якщо очищення сонячних панелей у масштабах домогосподарств не є важким, то для боротьби з пилом на великих сонячних електростанціях, які займають гектари відкритої місцевості, потрібно використовувати спецтехніку, що веде до витрат води і палива. Допомогти у їхньому очищенні може SandStorm.

Як заявляють розробники, він не вимагає води, користуючись щітками, та навіть живлення, оскільки також може використовувати сонячну енергію. Крім того, SandStorm здатен адаптуватися до нерівно розташованих панелей і навіть переповзати через проміжки шириною до 50 сантиметрів. За необхідності, щоб не перешкоджати роботі панелей, робота можна відправляти на роботу вночі. Наразі SandStorm вже випробували на сонячній електростанції у Тотані, що в Іспанії, та планують розгорнути ще 150 таких роботів. За оцінками Reiwa Engine, робота SandStorm допоможе скоротити витрати на очищення сонячних панелей на 80 відсотків.

  • Раніше ми розповідали про спеціальне покриття для сонячних панелей, яке дозволить їм самоочищуватися, збираючи пил і пісок накопиченою вологою.